Fotografia stała się w ostatnich czasach jedną z bardziej popularnych pasji. Zajmują się nią zarówno starsi, jak i młodsi, osoby traktujące ją jako odskocznię od codziennych zajęć oraz ci, którzy wiążą z nią swoją przyszłość zawodową. Jej popularności nie zmniejsza nawet fakt, że wymaga ona dużych nakładów finansowych – zapalonym fotografom nie wystarczy zwykły aparat, czy jeden obiektyw.

Gadżety dla fotografów

Potrzebują oni całego zestawu akcesoriów, które umożliwią im robienie zdjęć w różnych warunkach. I nie chodzi tu jedynie o różnego rodzaju obiektywy, ale także o takie prozaicznie rzeczy, jak statyw, torba na aparat, dodatkowa osłona na obiektyw, czy pojemna karta pamięci. Dziś zatem czas na krótki przegląd tych akcesoriów, które każdy zapalony fotograf powinien posiadać.
Na pierwszym miejscu umieszczamy statyw,

statyw na kółkach którego zastosowanie jest w wielu przypadkach niezbędne do uzyskania zdjęcia odpowiedniej jakości. Potwierdzą to zarówno zawodowcy, dla których fotografia jest nie tylko pasją, lecz również pracą, jak też amatorzy, dla których jest ona jedynie odskocznią od codzienności. Najtańsze statywy można kupić za kilkadziesiąt złotych, jednak by zaopatrzyć się w nieco lepszy model, trzeba liczyć się z większym wydatkiem, rzędu nawet około 400 zł.

 

 

 

 

Aparat

ciekawy aparatKolejnym niezbędnym akcesorium każdego fotografa jest torba lub plecaka na aparat. Każdy miłośnik robienia zdjęć z pewnością przyzna, że zarówno przechowywanie, jak i przenoszenie luzem całego „zestawu fotograficznego” jest dość kłopotliwe. Dlatego też niezbędny staje się zakup torby lub plecaka, w których schowamy zarówno sam aparat, jak i zestaw obiektywów, lamp itp. Kupimy je już za około 150 zł, choć oczywiście znajdziemy modele znacznie droższe.

 

 

 

 

Osłona

osłona na aparatNastępnym gadżetem, w który powinien wyposażyć się każdy fotograf, jest osłona na ekran aparatu. Pozwoli ona zabezpieczyć ten element urządzenia przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami, dzięki czemu zwiększy żywotność całego sprzętu. Osłona musi być jednak odpowiednio dobrana do konkretnego modelu aparatu, w przeciwnym przypadku nie będzie ona użyteczna.

 

 

 

 

 

Pilot

pilot do aparatuCiekawym pomysłem jest również zakup pilota do aparatu. Docenią go zwłaszcza osoby robiące zdjęcia w niewygodnych pozycjach. Zastosowanie pilota (dostępne są zarówno wersje przewodowe, jak i bezprzewodowe) pozwala na wyzwolenie migawki na odległość, bez konieczności trzymania aparatu w ręce. Tu również należy zwrócić uwagę na dobranie pilota do naszego modelu aparatu, gdyż nie wszystkie urządzenia są ze sobą kompatybilne.
Na koniec coś, bez czego nie jest się w stanie obejść żaden fotograf, czyli karta pamięci. Im więcej takich kart posiadamy, tym lepiej, gdyż dzięki temu mamy większe pole manewru i więcej miejsca na przechowywanie zdjęć. Większość aparatów wymaga kart SD, choć wiele profesjonalnych modeli obsługuje karty CompactFlash. Więcej o drukarkach i technologi wywoływania zdjęć na http://www.optima-md.com 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *