W każdym dobrze prosperującym przedsiębiorstwie materiały eksploatacyjne pochłaniają znaczną część firmowego budżetu. Zatem, aby ceny oryginalnych tonerów nie nadszarpnęły znacząco naszych finansów warto rozejrzeć się za alternatywnym rozwiązaniem.

Na przeciw wychodzą nam producenci znacznie tańszych zamienników. Dlatego warto wspomnieć w tym miejscu o tonerach TFO czyli marce TelForceOne będącej na Polskim rynku jednym z czołowych producentów materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Tonery TFO pasują m.in. do takich drukarek jak HP Inc., Brother oraz Samsung dzięki czemu marka ta jest jedną z najbardziej znanych i chętnie wybieranych spośród firm produkujących zamienniki tonerów. Wśród materiałów eksploatacyjnych jakie posiada w ofercie znajdują się takie o wydajności od 1500 do 3000 stron, a nawet takie które pozwolą nam wytworzyć 25000 stron wydruku. Ważnym czynnikiem przemawiającym na korzyść tonerów TFO jest fakt, że posiadają one certyfikaty jakości zgodne z normami ISO. Dlatego, każdy przedsiębiorca wybierając certyfikowanego producenta nie powinien obawiać się o jakość kupowanych zamienników, która mogłaby mieć niekorzystny wpływ na urządzenia znajdujące się w danej firmie.

tfoIstotną kwestią mającą wpływ na obniżenie kosztów wydruku jest wydajność zakupionych zamienników. Przy wyborze, których  warto z pewnością sprawdzić czy tak jak w przypadku zamienników TFO taka informacja została zamieszczona na opakowaniu produktu.

Nie bez znaczenia dla oszczędności w naszym przedsiębiorstwie pozostaje także kwestia jakości wydruku, który powinien być nie tylko trwały, ale również wyraźny bez żadnych zabrudzeń. Wspomniany producent TFO gwarantuje najwyższą jakość wydruków powstających za pomocą jego zamienników. Co jest kolejną zaletą przemawiającą za wyborem wspomnianego producenta.

Jedną z istotniejszych cech dla każdego przedsiębiorcy, która przemawia za zakupem danego produktu jest przede wszystkim cena. Dlatego polityka firmy TFO wychodzi naprzeciw swoim klientom. Przy dokonaniu hurtowych zakupów dopuszcza ona możliwość udzielenia rabatów. Hurtowy zakup tuszy i tonerów pozwoli nam także wynegocjować znacznie korzystniejszą cenę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zakupić więcej za mniejszą kwotę pieniędzy, obniżając przy tym koszty drukowania w naszym przedsiębiorstwie. Korzystne warunki są istotnym elementem, każdej współpracy dlatego TFO proponuje także swoim klientom utylizacje zakupionych zamienników.

Jeżeli kwestię zakupu wydajnych zamienników mamy już za sobą, warto również wdrożyć w naszej firmie inne działania skutecznie obniżające koszty drukowania. Zakup dobrych jakościowo tonerów bądź ich zamienników ma największy wpływ na koszty jakie ponosi przedsiębiorca. Jednak to w jaki sposób je eksploatujemy również nie pozostaje bez znaczenia, dlatego warto wdrożyć takie działania jak choćby obniżenie jakości wydruku. Jeżeli posiadamy dobry jakościowo zamiennik tonera, dzięki któremu wytworzone wydruki są niemal identyczne jak te z oryginału to w takim przypadku możemy pozwolić sobie na zlecenie, każdemu z pracowników zmianę jakości wydruków na roboczą. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowo zakupiony toner, nie wpływając na jakość pracy. Po tej małej zmianie szybko zauważymy, że wytworzone dokumenty nie straciły zbytnio na jakości, a zakupiony toner z pewnością posłuży nam znacznie dłużej.

Małe zmiany jakie wdrożymy do naszego przedsiębiorstwa z pewnością z czasem przyniosą nam zauważalne oszczędności, dlatego warto przemyśleć wyżej opisane kwestie.